Poetry and Prose
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


POEZIJA IN PROZA forumi - projekt društva za pomoč z umetnostjo -Plus5
 
KazaloKazalo  PortálPortál  Latest imagesLatest images  BLOG PP  Skupna ustvarjanja  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 5 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 5 gostov

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 44, dne Čet Feb 01, 2024 12:01 pm
Latest topics
» Ljubezenska pisma - 2011
izziv - zgodba na črko EmptyČet Mar 31, 2022 7:18 pm by Luana

» Hoger Grozni
izziv - zgodba na črko EmptyPon Mar 07, 2016 10:15 am by hoger_grozni

» izziv - zgodba na črko
izziv - zgodba na črko EmptyTor Nov 24, 2015 6:02 pm by Luana

» Foto poezija
izziv - zgodba na črko EmptyPon Sep 21, 2015 7:34 pm by lea199

» Slike, kolaži na temo "Obrazi"
izziv - zgodba na črko EmptySre Mar 25, 2015 7:57 pm by lea199

Povezave
Forum društva Plus5
Forum Besede
Licenca CC in Bookmark
Creative Commons License
To delo je licencirano z Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 2.5 Slovenija licenco


AddThis Social Bookmark Button
like

 

 izziv - zgodba na črko

Go down 
+2
Luana
Maja
6 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
Maja
Veteran
Veteran
Maja


Female
Število prispevkov : 3225
Age : 50
Localisation : Ljubljana
Emploi : *
Loisirs : *
Registration date : 03/11/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptySre Avg 08, 2012 1:37 pm

Ob branju tvojega komentarja sem dobila idejo za nov izziv. Določimo črko in potem moramo iz te črke izhajati in napisati kakršno koli zgodbo. Seveda se moramo spomniti tudi prvo besedo na to črko.

npr. Črka A

Avion je na nebu puščal dolgo belo sled. Ležala sem v travi in ga opazovala. Bil je previsoko, da bi ga lahko slišala in predaleč, da bi ga lahko razločno videla. Vseeno sem se v svoji domišljiji poigrala in se vprašala: "Le koga pelja in kam?" Poimislila sem na mlada ljubimca, ki sta se ravno poročila in letita medenim tednom nasproti. Za njima sedi resni poslovnež, ves mrk in črnogled prebira finančne novice. Ne zmeni se za fantiča, ki na sedežu za njim sprašuje svojo mamo vsa tista otroška vprašanja, na katera odrasli le redko vedo odogvor. ....


Kaj mislite???
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com
lea199
Veteran
Veteran
lea199


Female
Število prispevkov : 7295
Age : 71
Localisation : Nova Gorica
Emploi : :)
Loisirs : :)
Registration date : 23/02/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptySre Avg 08, 2012 1:57 pm

Maja je napisal/a:
Ob branju tvojega komentarja sem dobila idejo za nov izziv. Določimo črko in potem moramo iz te črke izhajati in napisati kakršno koli zgodbo. Seveda se moramo spomniti tudi prvo besedo na to črko.

npr. Črka A

Avion je na nebu puščal dolgo belo sled. Ležala sem v travi in ga opazovala. Bil je previsoko, da bi ga lahko slišala in predaleč, da bi ga lahko razločno videla. Vseeno sem se v svoji domišljiji poigrala in se vprašala: "Le koga pelja in kam?" Poimislila sem na mlada ljubimca, ki sta se ravno poročila in letita medenim tednom nasproti. Za njima sedi resni poslovnež, ves mrk in črnogled prebira finančne novice. Ne zmeni se za fantiča, ki na sedežu za njim sprašuje svojo mamo vsa tista otroška vprašanja, na katera odrasli le redko vedo odogvor. ....


Kaj mislite???

Zakaj pa ne, dobra ideja. Zanjo bi odprli novo delavnico. Ta s fotkami je prav dobra, Lea trenutno ni za nobeno rabo:)
Jo odpreš ti, Maja?
Nazaj na vrh Go down
Luana
Veteran
Veteran
Luana


Female
Število prispevkov : 4400
Localisation : =_=*
Emploi : :-)
Loisirs : ;)
Registration date : 30/01/2010

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptySre Avg 08, 2012 3:38 pm

Uf punci, kot bi vedeli, včeraj razmišljala: omisliti si moram nekaj novega!
pisala bi na predlog fotke, evo ti ga Maje in njenega novega predloga!
Super ideja, vidi se, čas je tvoj prijatelj.
Vse je za nekaj, dobro.
Nova nitka, enkratna zamisel.
Ti Lea prosim: zmanjšaj obliko tarnanja, 1xna si, pravi izvir kreativnosti!
Do sebe stroga, u 3krasne lipe :hahaha:


:kisss:




:hvala:
:mojmoj:-i
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com/profile.forum
Maja
Veteran
Veteran
Maja


Female
Število prispevkov : 3225
Age : 50
Localisation : Ljubljana
Emploi : *
Loisirs : *
Registration date : 03/11/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyPet Avg 10, 2012 11:25 am

Eko odprla sem novo temo.
Zdaj pa pridno na delo.
Ali ste za to, da naključno izberemo črko ali bi šli kar po abecedi???
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com
lea199
Veteran
Veteran
lea199


Female
Število prispevkov : 7295
Age : 71
Localisation : Nova Gorica
Emploi : :)
Loisirs : :)
Registration date : 23/02/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyPet Avg 10, 2012 2:02 pm

Maja je napisal/a:
Eko odprla sem novo temo.
Zdaj pa pridno na delo.
Ali ste za to, da naključno izberemo črko ali bi šli kar po abecedi???

Tri možnosti imam v mislih, lahko gremo po abecedi in vse pišemo o A, B, C, ... po vrstnem radu. Ali si vsaka izbere poljuno črko in začne zgodbo ne glede kaj je pisala predhodnica. Kot zadnjo, pa da se ena domisli črke in vse pišemo zgodbo, ki se začne s to črko.

Kaj mislita? Seveda lahko sprejmemo neka povsem druga pravila:)
Lp,
Nazaj na vrh Go down
Luana
Veteran
Veteran
Luana


Female
Število prispevkov : 4400
Localisation : =_=*
Emploi : :-)
Loisirs : ;)
Registration date : 30/01/2010

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyPet Avg 10, 2012 5:25 pm

lea199 je napisal/a:
Maja je napisal/a:
Eko odprla sem novo temo.
Zdaj pa pridno na delo.
Ali ste za to, da naključno izberemo črko ali bi šli kar po abecedi???

Tri možnosti imam v mislih, lahko gremo po abecedi in vse pišemo o A, B, C, ... po vrstnem radu. Ali si vsaka izbere poljuno črko in začne zgodbo ne glede kaj je pisala predhodnica. Kot zadnjo, pa da se ena domisli črke in vse pišemo zgodbo, ki se začne s to črko.

Kaj mislita? Seveda lahko sprejmemo neka povsem druga pravila:)
Lp,
Meni je vseeno.
Lahko gremo Lein zadnji predlog
Kot bo, bo smilie_girl_020

:ddan:

P.s. po moje, ni nekega drena, za nas 3, ni blema :sm10: :sm50:
:sm84:
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com/profile.forum
lea199
Veteran
Veteran
lea199


Female
Število prispevkov : 7295
Age : 71
Localisation : Nova Gorica
Emploi : :)
Loisirs : :)
Registration date : 23/02/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyPet Avg 10, 2012 8:05 pm

Živa je napisal/a:
lea199 je napisal/a:
Maja je napisal/a:
Eko odprla sem novo temo.
Zdaj pa pridno na delo.
Ali ste za to, da naključno izberemo črko ali bi šli kar po abecedi???

Tri možnosti imam v mislih, lahko gremo po abecedi in vse pišemo o A, B, C, ... po vrstnem radu. Ali si vsaka izbere poljuno črko in začne zgodbo ne glede kaj je pisala predhodnica. Kot zadnjo, pa da se ena domisli črke in vse pišemo zgodbo, ki se začne s to črko.

Kaj mislita? Seveda lahko sprejmemo neka povsem druga pravila:)
Lp,
Meni je vseeno.
Lahko gremo Lein zadnji predlog
Kot bo, bo smilie_girl_020

:ddan:

P.s. po moje, ni nekega drena, za nas 3, ni blema :sm10: :sm50:
:sm84:

Se strinjam :)

Obenem mislim, da se nam pridruži še kdo :)

Za Snežinko sem skoraj prepričana, da bo z nami :)

lp,
Nazaj na vrh Go down
Maja
Veteran
Veteran
Maja


Female
Število prispevkov : 3225
Age : 50
Localisation : Ljubljana
Emploi : *
Loisirs : *
Registration date : 03/11/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyNed Avg 12, 2012 9:52 am

jaz sem si zamislila črko

B

pa dajmo. Veselo na :q:

Boben je s svojim enakomernim dum, dum, dum, kalil smrtno tišino, ki je ovila vas. Čudno. Vsak večer sem poslušala skrivnostne zvoke gozda, a sedaj je vse potihnilo, se pogreznilo v spoštljivo tišino. Še nebo se je ovilo v trdo temo. Zvezde so se skrile pred pogledi žalujočega naroda. Mesec si je drznil s svojo okroglo pojavo zagospodariti temni, žametni noči. Njegov odsev ni bil vesel in svetel, kot včeraj. Ne nocoj je s krvavo rdečico utripal v ritmu bobna.
Konec enega cikla, konec zgodbe nekega junaka. Jutri bo nov dan. Jutri bo boben potihnil. Rdeč mesec bo pregnan od svetlobe novega upanja. Začel se bo nov cikel. Prišla bo nova zgodba novega junaka.
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com
lea199
Veteran
Veteran
lea199


Female
Število prispevkov : 7295
Age : 71
Localisation : Nova Gorica
Emploi : :)
Loisirs : :)
Registration date : 23/02/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyPon Avg 13, 2012 8:37 am

B

Beznica je stala ob razdrapani cesti le nekaj sto metrov iz mesta. Stavba je bila odslužena enonadstropna hiša, ki ji je že leta počasi a vztrajno odpadal omet.
Brane je ustopil skozi razmajana vrata. Vanj je udaril cigaretni dim in smrad po potu pomešan s kislim zadahom od piva napitih moških. Na levi so ob politi mizi sedali štirje kvartopirci, čez rane jim je kukalo nekaj radovednežev, ki so navijali za najboljšega igralca.
Ob šanku je slonel visok moški. Klobuk si je porinil daleč nazaj. Izpod košatih obrvi je srepo pogledoval s sivimi kot led hladnimi očmi. Grobost njegovega obraza je poudarjal velik orlovski nos, ki mu je štrlel iznad koščenih ličnic. Prišlek ni slišal, kaj je renčal na natakarico. Žensko srednjih let motne polti in utrujenih oči, ki je dajala videz, da se komaj drži na nogah. Naročil si je vrček temnega piva, se naslonil na šank in skrivaj pogledoval proti prerekajočina. Grobjan je na vsem lepem izprožil roko in udaril žensko v obraz. Takrat ni pomišljal, skočil je mednju in poskušal zaščititi nemočno žrtev.
Prebudil se je na ozki postelji, umazano bel s pajčevino prepreden strop se mu je vrtel nad glavo.
"Dobro, pa si nazaj," mu je prigovarjal sivolasi starec, ki se je sklanjal nad vzglavje.
Nazaj na vrh Go down
Maja
Veteran
Veteran
Maja


Female
Število prispevkov : 3225
Age : 50
Localisation : Ljubljana
Emploi : *
Loisirs : *
Registration date : 03/11/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyTor Avg 14, 2012 3:08 pm

Lea smilie_girl_020 :q:
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com
lea199
Veteran
Veteran
lea199


Female
Število prispevkov : 7295
Age : 71
Localisation : Nova Gorica
Emploi : :)
Loisirs : :)
Registration date : 23/02/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyTor Avg 14, 2012 6:39 pm

Maja je napisal/a:
Lea smilie_girl_020 :q:

Hvala:), tudi ti si dobro napisala:)) sedaj čakava še Živo:)
Nazaj na vrh Go down
Luana
Veteran
Veteran
Luana


Female
Število prispevkov : 4400
Localisation : =_=*
Emploi : :-)
Loisirs : ;)
Registration date : 30/01/2010

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyTor Avg 14, 2012 7:47 pm

lea199 je napisal/a:
Maja je napisal/a:
Lea smilie_girl_020 :q:

Hvala:), tudi ti si dobro napisala:)) sedaj čakava še Živo:)

:ddan:


Moje pohvale, obema :rose:



uf :sm84:
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com/profile.forum
Luana
Veteran
Veteran
Luana


Female
Število prispevkov : 4400
Localisation : =_=*
Emploi : :-)
Loisirs : ;)
Registration date : 30/01/2010

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyTor Avg 14, 2012 8:19 pm

Besede izpod mojega peresa: suša, vodostaj na minimumu.
Muzo izginil, razpisala mednarodno tiralico,
Ali, njega od nikoder.
Žalostna in ogorčena nad tem izginotjem.
Ko se prikaže, uro navijem.
V drugo bo dvakrat premislil, brez mojega dovoljenja, ni smiselno, junaško manj, tako izginotje!
Ostaja le senca junaka.
Kratkohlačnik, preveč si dovoli!
Moja moč nad njegovo, izid: dvakrat ga okoli obrnila in stresla.
Nekaj malega se izlilo.
V bran izjavlja naslednje: v nekaj dneh pamet v roke, proti domu jo mahne:"Držim ga za besedo!"
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com/profile.forum
lea199
Veteran
Veteran
lea199


Female
Število prispevkov : 7295
Age : 71
Localisation : Nova Gorica
Emploi : :)
Loisirs : :)
Registration date : 23/02/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyTor Avg 14, 2012 8:44 pm

Živa je napisal/a:
Besede izpod mojega peresa: suša, vodostaj na minimumu.
Muzo izginil, razpisala mednarodno tiralico,
Ali, njega od nikoder.
Žalostna in ogorčena nad tem izginotjem.
Ko se prikaže, uro navijem.
V drugo bo dvakrat premislil, brez mojega dovoljenja, ni smiselno, junaško manj, tako izginotje!
Ostaja le senca junaka.
Kratkohlačnik, preveč si dovoli!
Moja moč nad njegovo, izid: dvakrat ga okoli obrnila in stresla.
Nekaj malega se izlilo.
V bran izjavlja naslednje: v nekaj dneh pamet v roke, proti domu jo mahne:"Držim ga za besedo!"

Super, Živa:)

nočko in sladke sanje :)

:zzz:
Nazaj na vrh Go down
Maja
Veteran
Veteran
Maja


Female
Število prispevkov : 3225
Age : 50
Localisation : Ljubljana
Emploi : *
Loisirs : *
Registration date : 03/11/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptySre Avg 15, 2012 9:57 am

Ja Živa, dobr si ti tega muzota :jaaaa;

ker je tvoja zadnja napisana črka O, predlagam, da z njo nadaljujemo.

Oblak se lenobno sprehaja po nebu. Ni se še odločila ali bo ostal bel in se počasi razblinil ali bi nam raje zagodel in se hudomušno v modrega prelevil. Premišljuje in premišljuje, nas ispod obrvi opazuje, si misli in nič pametnega ne izmislil. Ah ta poetika, mi gre že na živce, si končno prizna ter s prsi med ustnicami od puha, strogo zažvižga. Ne mine dolgo, ko se okoli njega zgrnejo še ostali postopači. V nemem dogovoru se razdelijo v dva tabora, pripravljeni na nebeško prvenstvo v rokoborbi. Nato se po nebu zapodijo, se drug v drugega zaletavajo, prevračajo in jezijo. Od pota njihovega se kapljice na zemljo cedijo.
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com
lea199
Veteran
Veteran
lea199


Female
Število prispevkov : 7295
Age : 71
Localisation : Nova Gorica
Emploi : :)
Loisirs : :)
Registration date : 23/02/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyČet Avg 16, 2012 6:47 pm

Oblaka siva in okorna se prepuščata vetru, ki ju strastno spaja v mehko zvalovano blazino. Poriva ju tik pod svetlikajoča telesa prepotenih zvezd, ki utrujene legajo k zasluženemu, a nenavadnemu počitku.
Zdi se skoraj neverjetno, da legajo sredi noči, ko bi morale mižikati na Zemljo. Spodbujati zapoznelega popotnika na dolgi poti prek planinskih brvi tik pred prihodom na tako željeno gorsko kmetijo. Tisto, ker je daleč nazaj ugledal luč sveta, se podil za čredo krav in se igral z leto starejšim bratom.
Šola ga je zvabila v nižje ležečo vas. Cesta ga je vabila in stopal je naprej.
Odrastel je v moža in se izgubil na prašnih ulicah tujega mesta. Podnevi je garal, noči je presanjal o domačih zvezdah. Poslušal je žuborenje potoka in šepet gozdov.
Sedaj je tu. Sam je v temni noči. Trka na polkna hiše, temne in štrašljive. Že dolgo je od takrat, ko je v njej ugasnil poslednji plamen življenja.
Nazaj na vrh Go down
lea199
Veteran
Veteran
lea199


Female
Število prispevkov : 7295
Age : 71
Localisation : Nova Gorica
Emploi : :)
Loisirs : :)
Registration date : 23/02/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptySob Avg 18, 2012 1:16 pm

Ožarjena obala je rdela v svetlobi sestopajočega sonca. Manja je sedela na skali in poslušala šumenje valov. Daleč na obzorju je izginjala ladja. Počasi se je manjšala v čisto drobno piko, ki je elegantno izginila za lesketajočo modrino.
Tako se je zgodilo z najinimi čustvi, je pomislila, vedno bolj vsaksebi sva bila. Danes mi ostaja le spomin. Lep je. Iz vsake minute sva si znala narediti nebesa. Potem sem zaznala, da ni več hrepenenja in tvoja hladnost mi je povedala, da je tudi v tebi umrla želja po enosti.
Nekoliko čudno se ji je zdelo, da se nista kregala in nista si želela drug drugega prizadeti. Nekega dne ji je, tako mimogrede rekel, da se vrača v rodno mesto. "Razumem," je odvrnila in v resnici je razumela. Neko obdobje je bilo nepreklicno zaključeno.
Nazaj na vrh Go down
Luana
Veteran
Veteran
Luana


Female
Število prispevkov : 4400
Localisation : =_=*
Emploi : :-)
Loisirs : ;)
Registration date : 30/01/2010

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyNed Avg 19, 2012 4:24 pm

Lepo je valovat med tvoja zapisa Lea
prima


:ddan:


Nazadnje urejal/a Živa Ned Avg 19, 2012 7:07 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com/profile.forum
Luana
Veteran
Veteran
Luana


Female
Število prispevkov : 4400
Localisation : =_=*
Emploi : :-)
Loisirs : ;)
Registration date : 30/01/2010

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyNed Avg 19, 2012 5:28 pm

Obkoljena z mnogimi, vendar sama, se je Liza kratkočasila ob skodelici čaja.
Minevalo je kratko časovno obdobje, nekaj mesecev, ko je pospravila kovčke in s prvim letom priletela v Evropo.
Ponovno doma, tako zelo je občudovala to pokrajino, ljubila ta svet.
Kljub vsemu je bilo srce razdvojeno, med dvema celinama, dvema zgodbama in dvema svetovoma.
Tukaj je odraščala, se spoznavala z realnostjo bivanja, tudi prva ljubezenska izkustva je delila v tem okoilšu.
Ta polja so ji nudila najlepše marjetice kar jih je poznala, toda...
Nekaj v njeni notranjosti je kipelo, polna preobilna mera čustev, katera ni smela izražat, postavit v ospredje. so jo dušila.
Jemalo ji je prepotrebno življensko energijo.
Obljubila si je izpeljati pričeto do konca, če bo potrebno, po vseh štirih bo lazila.
Že kot mala deklica je bila vztrajna, borbena, delovna in neutrudljivega duha.
Mama je bila ponosna na svojo edinko.
Prijateljem in znancem je vedno poveličevala svojo hčer.
Ko je odpotovala na specializacijo v tujino, je z dodatnim navdušenjem postavila v ospredje svoj ponos.
Sedaj je po letu dni ponovno doma, konec potrebnih izobraževalnih izkušenj, zaključila je s specializacijo.
Mamin ponos je ponovno rastel, nečesa nista predvidevali!
Izkušnje iz tujine niso vključevale srčnih bolečin, za katere ni imela potrebnih izkušenj da bi jo rešile posledic katere so nastale iznenada, nenapovedano.
Ravno iz tega razloga je sedaj obtičala v nemoči in izpitosti, poraz na srčnem področju je načemal poslovni uspeh.
Tiho in nejevoljno je sprejemala novo nastalo stanje.
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com/profile.forum
lea199
Veteran
Veteran
lea199


Female
Število prispevkov : 7295
Age : 71
Localisation : Nova Gorica
Emploi : :)
Loisirs : :)
Registration date : 23/02/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyNed Avg 19, 2012 8:42 pm

Živa je napisal/a:
Lepo je valovat med tvoja zapisa Lea
prima


:ddan:

Hvala, Živa:)

Moja dva zapisa ne zneseta za enega tvojega:)

Lp, Lea
Nazaj na vrh Go down
Maja
Veteran
Veteran
Maja


Female
Število prispevkov : 3225
Age : 50
Localisation : Ljubljana
Emploi : *
Loisirs : *
Registration date : 03/11/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyPon Avg 20, 2012 9:50 am

:wow: :super: :10:
Super za obe. Bravo Lea, bravo Živa!!!

Tole nam je pa dobro steklo :mojmoj:

:jaaaa;
:sm14:
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com
Maja
Veteran
Veteran
Maja


Female
Število prispevkov : 3225
Age : 50
Localisation : Ljubljana
Emploi : *
Loisirs : *
Registration date : 03/11/2009

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyPon Avg 20, 2012 12:33 pm

Zadnja črka Živinega zapisa E, bom z njo nadaljevala

»Ema, moja najdražja Ema. Tako vesel sem, da vas spet vidim.« je z ne skritim občudovanjem rekel lord Carleton, markiz Swift.
Ema se mu je vljudno nasmehnila izpod svojega sončnika, se rahlo priklonila in mu ponudila svojo orokavičeno dlan.
»Lepo vas je videti markiz Swift.« je odzdravila s prijetnim glasom.
Lord Carleton ji je ponudil svojo komolec v upanju, da jo bo spremil na sprehodu. Ni se oziral, da je v njeni družbi že bilo nekaj mladih gizdalinčkov, ki so občudovali prelepo dedinjo. Sam je bil najstarejši v tej družbi in po nazivu je imel tudi najvišji položaj. Ves ponosen nase in prepričan, da je božji dar za prelepo lady Emo Thornterm.
»Kako prijazno od vas, da ste se nam pridružili,« je rekla nežno in svojo dlan položila na njegovo iztegnjeno roko.
Družba se je pod budnim očesom matron lahkotno sprehajala po parku. Ema se je trudila poslušati kaj jim je pripovedoval lord Hudson. Neuspešno. Misli so ji venomer uhajale k postavnemu grofu Lambournu. K njegovim kot noč črnim očem in neverjetno zelenim očem, ki so spominjale na bleščeče smaragde. Ob spominu na dotik njegove velike, tople dlani na njenem hrbtu, ko jo je sinoči stisnil k sebi, ko sta plesala valček, je rahlo zadrhtela.
»Vas zebe, moja predraga Ema?« je takoj vprašal lord Carleton.
»Malo pa res. Mislim, da bo najbolje, če se odpravim domov.« je rekla vljudno. Prav dobro je vedela, da je lord Carleton dobra partija, a kaj, ko je on ni zanimal. Ne njo je zanima lahkoživi grof Lambourne. Čeprav ni imela nobenih izkušenj je vedela, da tudi sama zanima lahkoživega premožneža.
Niso prišli daleč, ko se jim je moški o katerem je sanjarila že celo popoldne pridružil. Iz njegovega pogleda je videla, da ni nič zadovoljen z njeno družbo in pozornostjo s katero jo je lord Carleton obsipaval. Ema se je pri sebi nasmehnila. Naj bo kar ljubosumen. Pripravljena je bila narediti vse, da ji bo lahkoživi grof podaril družinski prstan v barvi njegovih oči in vsem oznanil, da je njegova.
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com
Luana
Veteran
Veteran
Luana


Female
Število prispevkov : 4400
Localisation : =_=*
Emploi : :-)
Loisirs : ;)
Registration date : 30/01/2010

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyPon Avg 20, 2012 6:18 pm

O ti moja Lea: a te moram spet malo pokarat?
Moj zapis, po številu črk, lahko res znese več kot oba tvoja, ali kdo ima bogatejši besedni zaklad in ogromno idej?
TO je Lea!!!

Prosim, in ob enem hvala obema z Majo.

P:S. Maja, pogrešam zgodbe izpod tvojega peresa, škoda da nisi nadaljevala, uf potegnejo tvoje teme(mene zeloooooooooooooooo)
Sem romantična dušca, kjer je v igri lbezen, hitro očke na peclje jst :sm14:



:sm50:


dobro nam gre, le škoda da ni več klientov :hahaha:

:mojmoj: - i
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com/profile.forum
Snowflake.*
Mojster
Mojster
Snowflake.*


Female
Število prispevkov : 633
Age : 32
Localisation : Novo mesto
Emploi : študentka
Loisirs : ..
Registration date : 31/01/2010

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyTor Avg 21, 2012 1:44 pm

Pozdravljene!
Super ste se domislile tega izziva.
VELIKA pohvala vsem! Super pišete! smilie_girl_020 :rose:

(Se vam kmalu še jaz pridružim, zagotovo, samo da me ta počitniška vročina izpusti iz svojih krempljev (: )
Nazaj na vrh Go down
Luana
Veteran
Veteran
Luana


Female
Število prispevkov : 4400
Localisation : =_=*
Emploi : :-)
Loisirs : ;)
Registration date : 30/01/2010

izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko EmptyTor Avg 21, 2012 6:48 pm

:ddan: Neža, dobrodošla, ti kar, nestrpno čakam delo izpod tvojega peresa :se strinjam:


Manjkaš smilie_girl_300


:mojmoj:
Nazaj na vrh Go down
https://poezija-proza.editboard.com/profile.forum
Sponsored content





izziv - zgodba na črko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izziv - zgodba na črko   izziv - zgodba na črko Empty

Nazaj na vrh Go down
 
izziv - zgodba na črko
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 4Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Ljubezenska zgodba

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Poetry and Prose :: UČILNICA-PROZA :: Arena proznih izzivov-
Pojdi na: